Keşan'da Doğalgazın Güvenilir Adresi
Çalışma Saatleri : 08-30 ~ 18:30 - Pazar Hariç

GAZDAŞ, Düzenlenen Doğal Gaz Yakma Töreni ile Keşan’a Doğal Gaz Sunmaya Başladı

Türkiye’nin hava kirliliği en yüksek bölgelerinden biri olarak gösterilen Edirne’nin Keşan ilçesi, GAZDAŞ’ın yoğun ve özverili çalışmaları sonucunda doğal gaza kavuştu. Geçen yıldan bu yana altyapı geliştirme çalışmalarını aralıksız sürdüren GAZDAŞ, 28 Nisan Cuma günü ilçe merkezinde Edirne Eski Valisi Dursun Ali Şahin, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ve GAZDAŞ yöneticilerinin katıldığı doğal gaz yakma töreni ile Keşan ilçesine doğal gaz sunmaya başladı. Törende konuşan GAZDAŞ Trakya Bölge Müdürü Tamer Akaslan, “Haziran 2016’da altyapı geliştirme çalışmalarına başladığımız Keşan’ı temiz, ekonomik ve güvenli enerji kaynağı olan doğal gaz hizmeti ile buluşturmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Böylece 10 yılı aşkın sürede gerçekleştirdiğimiz 255 milyon dolarlık yatırım ile Trakya bölgesinde 420 binin üzerinde potansiyel abone için doğal gaz hizmetimizden yararlanma imkanı sunduğumuz yerler arasına Keşan’ı da dahil etmiş olduk. Tüm Keşanlılara hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

 

GAZDAŞ Trakya’ya 10 yılda 255 milyon dolar yatırım yaptı

Keşan’da 300 km doğal gaz hattı tesis edilerek 62 bin nüfuslu ilçede 26 bin potansiyel aboneye oldukça kısa bir sürede doğal gaz arzına başladıklarını kaydeden Akaslan, “Doğal gaz gibi hava kirliliğini azaltan önemli bir yakıt sayesinde Keşanlılar temiz bir havaya kavuşmuş olacak. Trakya’nın hızla büyüyen sanayisi ve ekonomisine rağmen son 10 yıl içinde doğal gaz kullanımı sayesinde hava kalitesinde Edirne’de yüzde 60, Kırklareli’nde yüzde 65 iyileşme sağlanmış olması bunun en güzel kanıtı. Keşanlıların bu konuda gönlü rahat olsun” dedi.

 

GAZDAŞ, doğal gaz yakma töreni ile birlikte Keşan’daki işletme ofisinin açılışını da gerçekleştirdi. Bu işletme ofisinde abone işlemleriyle ilgili hizmet sunmaya başlayan GAZDAŞ, ayrıca özel oluşturduğu 187 Acil Müdahale Ekibi ile birlikte ilçeye kesintisiz doğal gaz hizmetinin sunulmasını sağlayacak.

 

Önümüzdeki 5 yılda Trakya’da 550 bin aboneye ulaşılacak

2006 yılından bu yana Trakya bölgesinde doğal gaz dağıtım faaliyetinde bulunan GAZDAŞ, bugün itibariyle 300 bin abone sayısına bulunuyor. Önümüzdeki 5 yıl içinde yapılacak 115 milyon dolarlık yatırımlarımla doğal gaz sunulan abone sayısının 550 bine ulaşması hedefleniyor.

 

GAZDAŞ, 17 ayrı yerleşim birimiyle faaliyete başladığı bölgede doğal gaz arz ettiği yerlerin sayısını, yaptığı yatırımlarla her geçen gün daha da artırıyor. 2015 yılında Edirne’nin İpsala, Süloğlu ve Keşan ilçelerinin dahil olduğu bölgeye 2016’da Tekirdağ’ın Süleymanpaşa, Şarköy, Malkara, Hayrabolu, Ergene (Çordaş dağıtım bölgesi hariç) ve Saray ilçeleri de eklenmişti. Doğalgaz alt yapı çalışmalarına 2016 yılı içinde başlanan genişleme bölgelerine bu yılın başında Edirne’nin Uzunköprü, Lalapaşa, Havsa, Yenimuhacir, Meriç, Subaşı, Küplü, Enez, Yenikarpuzlu şehirleri ile Kırklareli İli Pınarhisar, Vize ve Ahmetbey yerleşim birimleri de dahil oldu. Bu bölgelerde çalışmalar devam ederken diğer ilçe ve beldelerde ise önümüzdeki 5 yıl içerisinde doğalgaz arzının sağlanması planlanıyor.

Kaynak: Gazdaş Kurumsal Web Sayfası

Bir yorum bırakın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.